Ana Sayfa Linklerİletişim

Fethiye

Türkiye’ nin turizm merkezi Fethiye!

Fethiye adını turizmi ile sık sık duymuşsunuzdur, Muğla iline bağlı bir ilçe olan Fethiye yurt içi ve yurt dışı turizmde ülkemiz için önemli bir konuma sahiptir. Ege bölgesinin güney kesimlerinde bulunan Fethiye tarihtede önemli bir yere sahiptir.

Tarihte geçirdiği birçok büyük ve acı yıkımlara neden olan depremlerden sonra tekrar yapılanan fethiye günümüzde modern bir yerleşim alanı olup Fethiye’ de ülkemizde eşine az rastlanabilecek birde marina bulunmaktadır.
 fethiye fethiye fethiye fethiye fethiye fethiye
Fethiye’ nin bilinen tarihi milattan önce 3000 yıllarına dayanır, antik Telmessos kentinin kurulu olduğu fethiye de bu tarih öncesi uygarlıklara ait izlere rastlamak hala mümkündür. Fethiye birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından dolayı birçok medeniyetlerin izlerini hala üzerinde barındıran bir bölgedir.

Fethiye turizmi çok çeşitliliğe dayanmaktadır, bunun nedeni dünyada eşi ve benzeri bulunmayan ölüdeniz gibi bir plaja sahip olması, pek çok dalışa uygun yerlerin bulunması, yamaç paraşütü, doğal alanları, çeşitli mağaraları gibi daha sayamadığımız birçok aktiviteyi içinde barındıran bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Fethiye özellikle çevresinde bulunan plajlar, antik şehirler, mağaralar, adalar, yürüyüş parkurları, vadiler, koylar gibi doğal ve tarihi zenginliği dolayısı ile turizm bakımından büyük öneme sahiptir.

Fethiye’ de önemli bölgeler:

ölüdeniz: Eşsiz bir plaj olan ölü deniz fethiye sınırlarında yer almaktadır, dünya çapında tanınan ve bilinen bir plaj olma özelliği bulunmaktadır.

Af kule: Dalış sporu ile ilgilenenlerin rağbet ettiği önemli dalış merkezlerinden biri olan Af Kule yine fethiye’ de bulunup dalış meraklılarının gözde mekanlarındandır.

Kelebekler vadisi: Sanki doğal bir botanik bahçesi görünümünde olan kelebekler vadisi fethiyenin önemli bölgelerinden biridir.

Kabak koyu: Doğal yapısı bozulmamış sanki hiç insan eli değmemişcesine bir koy olan kabak koyu mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Oniki adalar: Güney egede bulunan oniki adalar birbirinden muhteşem görüntülere sahip, doğal yapısı bozulmamış bölgeye verilen addır, bunlar Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası, Kızıl Ada olarak bilinmektedir.

Belcekız (Belceğiz) plajı: Bölgede fethiyenin doğal güzelliklerini yansıtan bir başka plaj belceğiz plajıdır.

çalış plajı: Doğal yapısı bozulmamış plajlardan biri.

İztuzu plajı: Dalyan‘ da bulunan iztuzu plajıda mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Antik kentler: Bölgenin tarihi mirası olan antik kentler mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir bunları Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon ve Xanthos olarak sıralamak mümkündür.

Şövalye (Meğri) Adası: Fethiye adası olarakta bilinen şövalye adası fethiyenin ziyaret edilmesi gereken yerlerinden biridir.Fethiye de deniz sezonu başladı! | Fethiye Otelleri | Fethiye pansiyonları, fethiye konaklama, fethiye hotels, fethiye ulaşım, fethiye haritası diyor ki:

[...] Fethiye [...]


Ağva Günay Hotel

Ağva' da açıldığı ilk günden beri beldenin gözde otellerinden olmayı başaran Ağva Günay Hotel alışılmışın dışında yüksek kalitede hizmet veren bir işletmedir.

Tel: 0216 721 77 22 (4 hat) Fax: 0216 721 77 20

Email: info@gunayhotel.com Web: www.gunayhotel.com

 

 

Reklam İşlemleri

Sitemizde reklam vermek isteyen işletmeler